PRANAYAMA  (teadliku hingamise) WORKSHOP ELUJÕUSAALIS 27. JA 28. APRILLIL!
Oled väga oodatud osalema 27. ja 28. aprillil toimuvale India teadliku hingamise - pranayama workshopile! Workshopi juhendajaks on Heiki Tomson Pranayama Tallinna teadliku hingamise klubist.
(Loe Heikist ja tema tegemistest lähemalt siit.)


TOIMUMISKOHT: Elujõusaal, Kaluri tee 5, Viimsi.

Üritus facebookis siin.


Pranayama on iidne Vedade kultuurist pärit hingamisõpetus, mis tänaseks päevaks on välja arenenud hingamise teaduseks.
Prana = elujõud
Pran = primaarne energia
Ayam = paisumine

Workshopil on võimalik õppida India vanima jooga instituudi KaivalyaDham Jooga Instituudi ( https://kdham.com/ ) Pranayama hingamisõpetust.

Pranayama esimene eesmärk on vabastada inimene kannatustest ja tervisehäiretest oma elus.

Pranayama hingamise kasulikud mõjud on:

• Stimuleerib ajukeemiat- vabastades endorfiine (heaoluhormoone), mis omakorda aitavad võidelda depressiooni ja stressiga
• Reguleerib keha PH, mis mõjutab võimet stressisituatsioonides hakkama saada
• Värskendab ja ergastab peaaju rakke ning suurendab nende reageerimiskiirust
• Hingates aeglaselt ja täiuslikult kontsentreeritud tähelepanuga, stimuleerib see hüpofüüsi funktsioneerimist, suurendades oluliselt intuitsiooni.
• Stimuleerib ning tugevdab närvisüsteemi ning kiirendab närviimpulsside liikumiskiirust parandades seega reageerimiskiirust
• Soodustab kogunenud alateadlike käitumismustrite muutumist, aidates seeläbi üle saada ebakindlusest ja sisemistest hirmudest
• Suurendab organismi võimet toime tulla negatiivsete emotsioonidega vähendades emotsionaalset ülekuumenemist, samas suurendades kannatlikkust, mõtete selgust ja otsustusvõimet.

Meel järgib hingamist. Meelte kontrolli võti on hingamine.

Pranayama on energia juhtimine. Pranayama sisuks on praana liikumise kontrollimine läbi hingamistehnikate kasutamise. Pranayama tehnika erineva hingamise rütmi ja sügavusega suurendab ja juhib tervislikku seisundit, teadlikkust ja emotsioone.

Kui see mis lugesid vibreerub Sinuga, siis tule reedel ja laupäeval , 27. ja 28. aprillil Pranayama workshopile. 

AJAKAVA:
27. aprill
18.30- 20.30 Teadlik hingamine - kellele ja milleks? Mis asi on pranayama? Praktika.

28. aprill
9.30-13.00 Praktika. Swami Kuvalayananda pranayama õpetuse erilisus.
13.00-14.30 Lõuna
14.30-18.00 Kuidas oma igapäeva elus kasutada pranayamat, kui keha ja meele puhastajat ja tervendajat? Praktika.


See workshop toob kokku inimesed, kes soovivad puhastada oma keha ja meelt läbi teadliku hingamise, jooga ja meditatsiooni. Eelnev jooga või meditatsiooni kogemus tuleb kasuks, kuid pole tingimata vajalik workshopil osalemiseks. Sa saad praktiseerida ja ise veenduda, kuidas Pranayama sulle sobib.

Workshopilt saad kaasa harjutuste lehe, mille järgi saad sina personaalselt igapäevaselt oma energiataset tõsta ning oma organismi tervendada.

Workshopil saad sa teada:
1. kuidas tõsta oma keskendumisvõimet ja kohalolu hetkes?
2. kuidas tasakaalustada energiaid enda sees?
3. kuidas vabaneda ärevusest ja hirmudest?
4. kuidas luua endale rahulik uni?
5. kuidas vabastada ennast palavikust ja emotsionaalsest ülekuumenemisest?

HOIATUS: Pranayamat ei soovitata neile kellel on kõrge vererõhk, haige süda, epilepsia, mao haavandid, seljaaju kahjustused või song.

Workshop toimub Viimsi Elujõusaalis, aadressil Kaluri tee 5. Tasakaalupanus on kuni 20. aprillini 70 EUR. Hiljem 80 EUR. Tasu kanda palun Teadlik Hingamine OÜ a/a EE711010220266552227, selgitusse "Viimsi" . Anna oma tulekust varakult teada, e-posti aadressile pranayama.tallinn@gmail.com või telefonile 5099920.

Tule ja koge tõhusat iidset Vedade hingamistarkust Pranayamat!

NB Lisaks on võimalik broneerida 29. aprilliks Heiki Tomsoni Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise privaatseansile (2h/80 EUR) -https://www.youtube.com/watch?v=y8TJX4D5dBM&feature=share