Oled oodatud meie juurde end laadima ja maandama! Lisaks regulaarsetele tundidele on meil palju üritusi, mis inspireerivad ja äratavad elujõudu ja -rõõmu!

Nimekiri täieneb pidevalt! Kui soovid liituda Elujõusaali meililistiga, et olla aegsasti  kursis meie uudiste ja saabuvate üritustega, kirjuta ka elujousaal@gmail.com!

Kõikidele üritustele on koha tagamiseks vajalik etteregistreerumine!
Kirjuta elujousaal@gmail.com , helista 5239362 (Grete) või kirjuta ürituse juures olevale kontaktaadressile!

SAABUVAD ÜRITUSED

K 25.aprill kell 19.00-21.00 - Praktikaõhtu ja ühisõnnistamine Lea Dali Lioniga
Kolmapäeval 25. aprillil kell 19.00 ootab meid ees kolmas praktikaõhtu Lea Dali Lioniga, mille jooksul aitab Lea meil läbi muusika ja sõna iseendasse vaadata, oma kristallidest, pendlist ja tunnetusest abilistega energiaid puhastada ning mil loome võimsa ühise õnnistava ja tervendava ringi, et õnnistada oma elu olulisi inimesi, abivajajaid ning seeläbi ka kogu maailma ning iseend. Peale ühist ringi on kõigil soovijatel võimalus jagada oma kogemusi, küsimusi ja kõike üleskerkinut ringis või Leaga personaalselt.
Oled väga oodatud meie ringi hubases, helges ja toetavas Elujõusaalis. Kohapeal on olemas pehmed padjad, soojad pleedid, küünlavalgus ning kuum vürtsitee. Ja muidugi Lea, tema toetus ja muusika.
Üritus facebookis siin.
Osaluspanus on 15 eurot, kohtade arv on piiratud.
Ainult etteregistreerimisel: elujousaal@gmail.com.

R 27.aprill-L 28.aprill - Pranayama ehk teadliku hingamise workshop
Pranayama esimene eesmärk on vabastada inimene kannatustest ja tervisehäiretest oma elus. Pranayama hingamise kasulikud mõjud on:
• Stimuleerib ajukeemiat- vabastades endorfiine (heaoluhormoone), mis omakorda aitavad võidelda depressiooni ja stressiga
• Reguleerib keha PH, mis mõjutab võimet stressisituatsioonides hakkama saada
• Värskendab ja ergastab peaaju rakke ning suurendab nende reageerimiskiirust
• Hingates aeglaselt ja täiuslikult kontsentreeritud tähelepanuga, stimuleerib see hüpofüüsi funktsioneerimist, suurendades oluliselt intuitsiooni.
• Stimuleerib ning tugevdab närvisüsteemi ning kiirendab närviimpulsside liikumiskiirust parandades seega reageerimiskiirust
• Soodustab kogunenud alateadlike käitumismustrite muutumist, aidates seeläbi üle saada ebakindlusest ja sisemistest hirmudest
• Suurendab organismi võimet toime tulla negatiivsete emotsioonidega vähendades emotsionaalset ülekuumenemist, samas suurendades kannatlikkust, mõtete selgust ja otsustusvõimet.
Meel järgib hingamist. Meelte kontrolli võti on hingamine.Pranayama on energia juhtimine. Pranayama sisuks on praana liikumise kontrollimine läbi hingamistehnikate kasutamise. Pranayama tehnika erineva hingamise rütmi ja sügavusega suurendab ja juhib tervislikku seisundit, teadlikkust ja emotsioone.
Juhendajaks on Heiki Tomson Pranayama Tallinna teadliku hingamise klubist.

Workshopi, oslustasude ja detailide kohta saad pikemalt lugeda siin või facebooki-üritusest siin.

P 29. aprillil kell 10.30-11.30 - 
Kasvulava perejooga
Oodatud on kõik! Kuigi tegevus on rohkem suunatud alates 3-aastastest kuni lapsevanemateni välja, siis tundi võivad tutvuma tulla ka pisemad (alla 2-aastased on tasuta). Peaasi, et endal on mugav ja hea olla. Me ise usume, et kõigil on perejoogas vahva, seega laps(ed) ja mees/naine kotti ja joogasse!
Meie perejooga tund on üles ehitatud kundalini jooga baasil. Teeme joogat, vahvaid mänge, nuputamist, jutustame lugusid, tantsime, laulame mantraid, lõdvestume ja veel igasuguseid muid eriti vahvaid asju. Tegevustesse põimime erinevaid joogaelemente.
Tund kestab orienteeruvalt 50-60 minutit, peale mida saame veel mõnusalt natuke aega istuda, muljeid jagada, teed juua ja midagi head ja tervislikku näksida. Kui soovid, võid ka ise midagi ühisele lauale kaasa võtta.
Registreerimiseks kirjuta kasvulavaklubi@gmail.com või Kasvulava FB postkasti.
Helistada võib ka: 5346 8996 (Kadi) või 5300 6923 (Kerli).
Mõnusa olemise tagamiseks on kohtade arv piiratud.
Osaluspanus:
1 lapsega - 10€
2 ja enama lapsega - 15€
Alla 2-aastased osalevad tunnis tasuta!
Võimalik on soetada ka 4x kaart. Selle kohta küsi tunnis kindlasti lisainfot.

P 29. aprillil kell 17.00-18.30 Helirännak lastele ja vanematele
Kõik lapsed on koos vanematega oodatud Elujõusaalis toimuvale maagiliste helide rännakule gongide, kristallkausside ning teiste maagiliste pillidega.
Tegemist on lastesõbraliku helirännakuga, kus lapsed saavad vabalt kogeda loovate helide mõju. Osaleda on võimalik joonistades, ringi liikudes või lamades.
Lubame lastel vabalt olla ja tegutseda turvalises hoitud ruumis. Küsime, mis tundeid need helid tekitavad, kas keegi näeb vahvaid pilte või panevad tähele, kuidas helid toimetavad meie kehas.
Tiina tutvustab oma muusikainstrumente, õpetab ja lubab ka lastel proovida neid mängida, inspireerides sel moel lapsi ise helisid looma.
Gongide ja kristallkaussidega on võimalik tuua palju fookust ja väge igapäeva ellu. Paljud lapsed, kellel on õppimisraskusi või raske paigal püsida, võivad just nende helide toimel rahuneda ja tulla tasakaaluseisundisse.
Heliteraapiaga on võimalik luua kohalolutunnet, aidata lastel olla loovamad ning rahuneda, või aidata lapsevanema ning lapse omavahelist arusaamist tugevdada.
Helirännakut viib läbi Tiina Karjatse
Osalustasu on 15€ laps ja vanem
Järgmised rännakud: 13.05 ja 27.05
Pane end kirja: tiinakarjatse@hotmail.com

P 29. aprill kell 19.00-20.30 Gongimeditatsioon: kohtumine sisemise lapsega
Sisemine laps on see osa meis, kes võib olla takerdunud minevikus kogetud tunnetesse. Täiskasvanuna võib juhtuda, et teatud elusituatsioonis, kus kogetakse sarnaseid tundeid, kaotatakse kontroll ja reageeritakse ülemäära valulikult, lapselikult.
Selle aspekti tervendamiseks võtame endale aega, et keskenduda oma sisemise lapsega kontakti loomisele, et välja selgitada, mis talle raskusi valmistab.
Millise elu oleme üles ehitanud lapsepõlvest pärit sõnumitele? Kuidas saaksime muuta endas lapsepõlvest pärit piiranguid? Kuidas tunda endas ära imelisus ja jumalikkus, jättes kõrvale kõik see, mida meile on öeldud.
Millised on negatiivsed uskumused meis, millest vabaneda?
Neile küsimustele läheme koos vastuseid leidma oma sisemisele rännakule.
Juhendatud rännak toimub kristallhelikausihelide saatel ning sellele järgnevad kogemust sügavamalt integreerida lubavad tervendavad ja sisemist rahu toovad gongihelid.
Uksed avatakse kell 18.30
Osalustasu: 12 eurot
Registreeru:
tiinakarjatse@hotmail.com
Matid, pleedid ja padjad on kohapeal olemas. Kaasa võta avatud meel ja soe süda ♥
Tiina kohta saad lugeda siit:
https://hingekompass.ee/tegijad/tiina-karjatse/

L 5. mail kell 12.00-15.00
- Improtöötuba rõõmu ja loovuse äratamiseks
Selleks, et avastada endas uusi külgi, üllatada ennast ja teisi ning tunda end loomulikult ja vabalt või lihtsalt südamest naerda, on vaja tulla just sellesse töötuppa!
Töötoas teeme soojenduseks naerujooga harjutusi, raputame eelarvamused ja blokid maha ning läheme edasi tehnikatega spontaansuse leidmiseks, loovuse vabastamiseks ja koostöö arendamiseks. Läbi lihtsate ja lõbusate harjutuste ja improteatri mängude jõuame lähemale oma loomingulisusele, mängulisusele, teatrile iseenda sees ja rõõmust säravale sisemisele lapsele.
Tule ja murra end piiridest ja teiste arvamustest vabaks ning avasta oma piiritu loomingulisus teiste samasuguste seas sel ka aastal korra kuus laupäeviti kell 12.00 - 15.00 Elujõusaalis (13.01, 10.02, 10.03, 07.04 ja 05.05)!
Üritus facebookis.
Rännakule sinu enda loovusesse viivad sind naeru- ja tantsuõpetaja Kadi Toompere ja lavastaja Erki Aule.
Osaluspanus: 25 eurot
Registreeru: kaditoompere@gmail.com

R 11. mail 18.30-21.00 - Naistereede jooga, jagamise ja śokolaadiga
Saame kokku korra kuus reedeti, et luua kõigepealt iseenda ja oma naiselikkusega kontakt Kundalini jooga praktikate abil, siis istume tee-puuvilja-śokolaadilaua taga ja jagame mõtteid (aga kes ei taha, see ei pea!) naistele olulistel teemadel ja vahepeal teeme igasuguseid pingetest vabastavaid tegevusi nagu mängud, tants ja lollused. Lihtsalt üks õhtu iseendale sundimatus õhkkonnas, et saada naistega kokku ja olla vaba argipingetest, -kohustustest ja muudest sellistest asjadest. Ja uskuge mind, see on hädavajalik ja sõltuvusttekitav. Aga see on selline mõnus sõltuvus!
Naistereedetel saame olla koos, teha joogat ja lihtsalt pidada maha üks korralik naistekas, mis ei väsita ega pigista meid tühjaks, vaid hoopis vastupidi - annab jõudu, tuge ja inspiratsiooni (sest me ise inspireerime üksteist ja iseend!)! Naisteringi hoian ma ise, aga loome me selle kõik koos.
Kui vähegi tunned, et see on Sinu jaoks mugav, pane palun selga midagi naiselikku - pikk seelik või kleit ja märka, kuidas tunne muutub!
Üritus facebookis siin.
Soovituslik osaluspanus on 10-15 eurot või vastavalt võimalustele ja selle saad kohapeal segamatult ja liigse tähelepanuta karpi poetada - peaasi, et tuled ja oled!
Oma osalemissoovist anna palun märku kirjutades: elujousaal@gmail.com või helistades Gretele (tel 5239362)

L 12. mail kell 11.00-18.00 - Loovmäng/loovtants: töötuba Anu Söödiga
Laupäeval, 12. mail tuleb Elujõusaali külla meid koolitama, meiega loovalt mängima ja tantsima Anu Sööt, raamatute „Loovmäng“ ja „Loovtants“ autor, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakademia tantsupedagoogika lektor! Raamatud on minu jaoks olnud asendamatud nii oma laste puhul kui ka lastejoogatundides – suurepärane kogus liikumismänge ja oma keha liigutamiseks sobivaid harjutusi ja nippe! Vaimustav! Ja nüüd tuleb Anu lausa kohale ja jagab sügavamaid õpetusi, kuidas ja miks selliseid harjutusi ja loovust liikumises kasutada, et see toetaks lapsi ja ka meid ennast!
Töötuba on suunatud kõigile, kes töötavad mistahes vanuses lastega (näiteks lastejoogaõpetajad, tantsu-, liikumise-, kehalise kasvatuse-, klassi-, muusika- ja aineõpetajad, lasteaiaõpetajad, huvijuhid), aga ka kõigile, kes soovivad kasutada täiskasvanute koolitustel või enesearenguteel loovust ja loovat lähenemist!
Koolitus on praktiline – riietu mugavalt ja liikumist võimaldavalt mitmekihilisse rõivastusse, jalga mittelibisevad sokid või paljajalu. Kaasa haara märkmik!
Kohapeal on võimalik soetada raamatuid „Loovmäng“ ja „Loovtants“ nii sularahas kui arvega!
Töötuba koosneb kahest moodulist, osaleda võid ühes või mõlemas, kahe mooduli vahel on võimalik osaleda ühises lõunalauas, kus pakume lisatasu eest (5 eurot) mõnusat sooja taimset suppi! Pauside ajal pakume teed ja kergeid suupisteid, et pea ja keha rõõmsalt töötada saaksid!
Töötoa ajakava:
11.00-14.00 – Loovmäng
14.00-15.00 – Lõunapaus
15.00-18.00 – Loovtants
Üritus facebookis siin.
Osalemine ühes moodulis 30 eurot, osalemine kahes moodulis 50 eurot
Lõunasupike 5 eurot
Registreerumiseks kirjuta palun: elujousaal@gmail.com või helista telefonil 5239362 (Grete)!
Töötuba toimub piisava arvu registreerunute kogunemisel!

P 13. mail kell 10.30-11.30 - Kasvulava perejooga
Oodatud on kõik! Kuigi tegevus on rohkem suunatud alates 3-aastastest kuni lapsevanemateni välja, siis tundi võivad tutvuma tulla ka pisemad (alla 2-aastased on tasuta). Peaasi, et endal on mugav ja hea olla. Me ise usume, et kõigil on perejoogas vahva, seega laps(ed) ja mees/naine kotti ja joogasse!
Meie perejooga tund on üles ehitatud kundalini jooga baasil. Teeme joogat, vahvaid mänge, nuputamist, jutustame lugusid, tantsime, laulame mantraid, lõdvestume ja veel igasuguseid muid eriti vahvaid asju. Tegevustesse põimime erinevaid joogaelemente.
Tund kestab orienteeruvalt 50-60 minutit, peale mida saame veel mõnusalt natuke aega istuda, muljeid jagada, teed juua ja midagi head ja tervislikku näksida. Kui soovid, võid ka ise midagi ühisele lauale kaasa võtta.
Registreerimiseks kirjuta kasvulavaklubi@gmail.com või Kasvulava FB postkasti.
Helistada võib ka: 5346 8996 (Kadi) või 5300 6923 (Kerli).
Mõnusa olemise tagamiseks on kohtade arv piiratud.
Osaluspanus:
1 lapsega - 10€
2 ja enama lapsega - 15€
Alla 2-aastased osalevad tunnis tasuta!
Võimalik on soetada ka 4x kaart. Selle kohta küsi tunnis kindlasti lisainfot.

P 13. mail kell 17.00-18.30 Helirännak lastele ja vanematele
Kõik lapsed on koos vanematega oodatud Elujõusaalis toimuvale maagiliste helide rännakule gongide, kristallkausside ning teiste maagiliste pillidega.
Tegemist on lastesõbraliku helirännakuga, kus lapsed saavad vabalt kogeda loovate helide mõju. Osaleda on võimalik joonistades, ringi liikudes või lamades.
Lubame lastel vabalt olla ja tegutseda turvalises hoitud ruumis. Küsime, mis tundeid need helid tekitavad, kas keegi näeb vahvaid pilte või panevad tähele, kuidas helid toimetavad meie kehas.
Tiina tutvustab oma muusikainstrumente, õpetab ja lubab ka lastel proovida neid mängida, inspireerides sel moel lapsi ise helisid looma.
Gongide ja kristallkaussidega on võimalik tuua palju fookust ja väge igapäeva ellu. Paljud lapsed, kellel on õppimisraskusi või raske paigal püsida, võivad just nende helide toimel rahuneda ja tulla tasakaaluseisundisse.
Heliteraapiaga on võimalik luua kohalolutunnet, aidata lastel olla loovamad ning rahuneda, või aidata lapsevanema ning lapse omavahelist arusaamist tugevdada.
Helirännakut viib läbi Tiina Karjatse
Osalustasu on 15€ laps ja vanem
Järgmine rännak 27.05
Pane end kirja: tiinakarjatse@hotmail.com

K 16. mail kell 19.00-20.30 - TeeRing: meditatsioon ja kogemine tee toetavas väes
Kesknädalane ühine meditatiivne ring tee toetavas väes. Oled oodatud ka siis, kui pole kunagi varem käinud. Sinu kogemus algab siit. See on alati erinev ja eriline.
Teekausid on nagu ringid. Ring kui täius ja ühendatus. Kaks ringi kokku lõpmatus. Kui rännata, siis ikka alati jõuab ringiga algusesse tagasi. Eluring. TeeRing kui meele treening.
Tee maandab, soojendab ja toob hetke. Aitab mõnusas ringis ühiselt juues talletada kõik hea ja inspireeriva, mis päeva jooksul kogetud. Avab meeled, et vaadata kord enda sisse või just suunata tähelepanu välistele aistingutele, maitsetele, mõtetele.
Teed joome vaikuses ning maas patjadel istudes. Riietu mugavalt.
Üritus facebookis siin.
Osaluspanus 10 eurot.
TeeRingi hoiab inspireeriv ja toetav Gea Grigorjev.
Registreerumiseks kirjuta: elujousaal@gmail.com

R 18. mail 18.30-20.30 - Teadliku vanemluse reede - vestlusring ja raamatuklubi vanemale, kes soovib last mõista ja toetada ja muresid-rõõme harutada. Saame kokku ja jagame, mõtiskleme ning arutleme heade ja toetavate raamatute teemal, joome teed ja sööme snäkke, mida võid kaasa haarata! Virtuaalne tugigrupp vanematele facebookis siin. Juhendab Grete Sutrop
Üritus facebookis siin.
Oaluspanus 1-10 eurot (vastavalt soovile ja võimalustele).
Registreeru: elujousaal@gmail.com

P 27. mail kell 17.00-18.30 Helirännak lastele ja vanematele
Kõik lapsed on koos vanematega oodatud Elujõusaalis toimuvale maagiliste helide rännakule gongide, kristallkausside ning teiste maagiliste pillidega.
Tegemist on lastesõbraliku helirännakuga, kus lapsed saavad vabalt kogeda loovate helide mõju. Osaleda on võimalik joonistades, ringi liikudes või lamades.
Lubame lastel vabalt olla ja tegutseda turvalises hoitud ruumis. Küsime, mis tundeid need helid tekitavad, kas keegi näeb vahvaid pilte või panevad tähele, kuidas helid toimetavad meie kehas.
Tiina tutvustab oma muusikainstrumente, õpetab ja lubab ka lastel proovida neid mängida, inspireerides sel moel lapsi ise helisid looma.
Gongide ja kristallkaussidega on võimalik tuua palju fookust ja väge igapäeva ellu. Paljud lapsed, kellel on õppimisraskusi või raske paigal püsida, võivad just nende helide toimel rahuneda ja tulla tasakaaluseisundisse.
Heliteraapiaga on võimalik luua kohalolutunnet, aidata lastel olla loovamad ning rahuneda, või aidata lapsevanema ning lapse omavahelist arusaamist tugevdada.
Helirännakut viib läbi Tiina Karjatse
Osalustasu on 15€ laps ja vanem
Pane end kirja: tiinakarjatse@hotmail.com