Merylin Pavel

Kundalini hommikujooga T 8.15-9.45
Lastejooga 8-11-aastastele T 16.00-17.00

Merylini hommikuse kundalini jooga osaluspanus on 12 eurot kord
Lastetundide
panuseks on 30 eurot kuus
Tundidesse registreerimiseks kirjuta aadressil: noobihaldjas@gmail.com

Merylini lastejooga

Laste joogatund on üles ehitatud kindlale vundamendile, mille ehitusblokkideks on sissehäälestus, mantrate loitsimine, hingamisharjutused, füüsilised harjutused, lõdvestus ja meditatsioon enne väljahäälestust ja vestlusringi. Teeme seda voolavalt läbi mängu ja laseme ka loovinspiratsioonil end juhtida. Enne igat hooaega mõtlen ikka, kuidas ”päris elu” teemad laste joogasse integreerida. Pean silmas ka neid teemasid, millest vestlemine tundub mõnikord ebamugav. Vestlusring on tunni viimane osa ja kui juhtub, et mõnel päeval on lapsed enam väsinud, siis vestlusringis toimub justkui uus ärkamine. 

Sellel aastal jõudsin teadmiseni, et tuleb hakata pöörama suuremat tähelepanu keskendumisharjutustele. Hooaja rõhuasetus võrreldes varasemaga on kindlasti suurem ning seon tähelepanuoskuse arendamismängud ja tegevused loodustundmise ning –tunnetusega. Ütlen ikka, et mul on ka lapsi vaja, et äratada endas sisemine laps, mis argitoimetustes tukkuma kipub jääma. Olemegi kõik Üks.       

Tund on mänguline ja voolamises 


Merylini lugu

Innustusin laiemalt joogast 30-sena, kui tollal raamatute abiga lehekülg lehekülje haaval omandatud tarkuseterakestega oma tolleks ajaks pool elu vaevanud seljavalud minevikku jätsin. Nii nagu taim kooldub valguse järgi, nii võib inimenegi harjuda valu alla neelama, sellega lihtsalt elades ning ette kujutades, nagu nii peakski olema. Enne tööle minekut kolmekuise järjepideva hommikuse joogaprktikaga venitasin selgroo 2,5 cm võrra lahti ja siit edasi juurdusid minu veendumused ja arusaamad isiklikust panusest tervisesse.

Sellel ajal oskasin küll märgata vaid füüsilises kehas toimuvat, kuigi tagant järgi mõistan, et tegelesin teadlikkust kasutamata ka meditatsiooniga. Nii nagu meil kõigil justkui ühes elus mitu elu, algas järjekordne uus etapp hetkest, mil liitusin laste jooga koolitusega, mis põhineb kundalini joogal. Sealt edasi liitusin loomulikus voolus ka täiskasvanute Kundalini jooga õpetajate koolitusega. Sisetunne ütleb, et olen veel üsna kõige ägeda ja võimsa alguses ning lootosõiele  lisandub ikka uusi ja uusi helendavaid kroonlehti.

Kundalini jooga on teadlikkuse jooga ja selle juures inspireerib mind kogemus, et õpetuste abil saame end kõik ise aidata.

Kogen, et kõik mida vajame on tervenemine läbi teadlikkuse kasvu ja pean siin silmas keha, hinge ja vaimu puhastamist. Nii huvitun füüsilise keha puhastamisest (k.a. toitumisest), meelte rahustamisest ning südameasjades selgusele jõudmist ehk iseenda hingeni jõudmist. Selle kõige üheaegne kogemine teebki õnnelikuks ja loob hingerahu.

Viimased teemad, millega hetkel sügavamalt tegelen ja uurin on Karam Kriya numeroloogia kui muundumise interaktiivne diagnostikavahend ja korraldan alates sügisest lümfiteemalisi töötubasid Kundalini jooga võtmes.  

Kastist välja…

Keegi õpetaja ütles kunagi, et elu ei peagi väga tõsiselt võtma. Tõele otsa vaadates kipub minu puhul siiski just nii olema. Tasakaaluks kogu teadlikkuse juures rõõmustan oma sisemist ulakat last jooga tundide juhendamisega lastele Viimis. Ütlen lastele ikka, et mina vajan ka neid väga!