Kundalini jooga Elujõusaalis
Meie tunniplaanist leiad lisaks klassikalistele hommikustele ja õhtustele kundalini jooga tundidele ka beebiootajateringi kundalini joogaga  ning ka ainult naistele mõeldud kundalini jooga tunni, millesse on põimitud ka naiselikku graatsiat ja voolavust arendavaid harjutusi, tantsulist liikumist ning spetsiaalselt naisi toetavaid meditatsioone. Ka meie lastejoogad on kundalini jooga baasil. Vaata toimumisaegu ja loe kundalini jooga kohta lähemalt allpool!

KUNDALINI JOOGA TUNNID hooajal 2020/2021.a.:
(hinnad ja muud detailid leiad  õpetaja nimele vajutades ja FB-üritustest)

Kundalini jooga ja meditatsioonid esmaspäeviti kell 19.45-21.15
Juhendab Grete Sutrop - kirjuta elujousaal@gmail.com
FB-üritus siin.

Peatselt! Hommikune kundalini jooga teisipäeviti kell 8.15-9.45 
Juhendab Merylin Pavel - kirjuta noobihaldjas@gmail.com 

Kundalini jooga teisipäevaõhtuti kell 17.45-19.15
Juhendab Triinu Kalle - kirjuta
kalle.triinu@gmail.com
FB-üritus siin.

Beebiootajate ring kundalini joogaga neljapäeviti kell 18.00-19.30
Juhendab Brita Laurfeld - kirjuta: doula.brita@gmail.com
FB-üritus siin.

Naistejooga kundalini jooga baasil neljapäeviti kell 19.45-21.15 (Grete Sutrop) - kirjuta: elujousaal@gmail.com
FB-üritus siin.

Tule ka siis, kui pole enne käinud!

Loe blogipostitust kundalini jooga kohta siit ja pikemalt allpool.

KUNDALINI JOOGAST

Kundalini jooga tundide juhendaja Grete Sutrop (Darshan Nam Kaur), Elujõusaali looja ja hoidja: "Kundalini jooga on aidanud mul tõesti rohkem mõista, kes ma päriselt olen ja luua oma elu vaikselt selliseks nagu ma soovin. Selle toel sündis ka Elujõusaal."

Kundalini jooga ehk teadlikkuse jooga on kiirtee Sinu pärisolemuseni, Sinu endani ehk Sinu hingeni. Jooga tähendab ühendust - ühendust Sinu keha, meele ja hinge vahel - sellist seisundit, milles kõik need Sinu olemuse aspektid on tasakaalus. Kõikide joogastiilide eesmärk on aidata Sul leida see ühendus ja tasakaal.

Kundalini jooga on dünaamiline joogastiil, mille eesmärgiks on Sinu eluenergia ehk kundalini energia äratamine, mis enamasti on uniunud olekus, mis tähendab, et me ei kasuta alati oma kogupotentsiaali täielikult. Eluenergia ärkamine ja tõusmine saab toimuda erinevate tehnikate kombineerimise abil: hingamine, käteasendid, silmade fookus, kehalukud ja asendid, mis aitavad tasakaalustada näärmesüsteemi (mis aitab kehal puhastuda pisikutest ja viirustest ja muudest teguritest, mis võivad tervisele kehvasti mõjuda), tugevdada närvisüsteemi (et me oleksime pingeolukordades vastupidavamad), suurendada kopsude võimekust ja puhastada verd. Ja kui eluenergia ehk kundalini energia on äratatud, kuuled Sa, mida Sinu hing ja süda Sulle öelda tahavad (igapäevaelus ühe toimetuse juurest järgmise juurde joostes me seda alati ei kuule, sest oleme juhitud mõistusest ja ratsionaalsusest, oma mõttemustritest ja teiste arvamusest, lapsepõlveprogrammidest, mis alati ei ole kooskõlas meie tegelike soovide ja olemusega), tunned end ühenduses iseenda olemusega ja ühisteadvusega.

Kundalini jooga tunnis äratamegi oma eluenergiat, loome ühenduse hinge ja südamega, vaigistades meeled ja ego mantrate, meditatsioonide, harjutuste ja vastupidavuse suurendamise kaudu. Tundi alustame sissehäälestumise mantratega, seejärel teeme harilikult soojendusharjutusi, millele järgneb harjutusteseeria ehk kriya, mis on alati kindla mõjuga (tavaliselt on igas tunnis erinev kriya - kundalini jooga kriyasid on maailmas kokku tuhandeid). Harjutusteseeriale järgneb pikk sügav lõdvestus, et aidata harjutuste mõjul kehas settida. Peale lõdvestust ootab ees meditatsioon - ka meditatsioone on erineva toimega ja leidub tuhandeid toetavaid meditatsioone erinevate murede või väljakutsetega toimetulemiseks (näiteks tervendavad, hirmudevastaseid, sõltuvusest vabanemiseks ettenähtud meditatsioone, südantavavaid meditatsioone jne). Meditatsiooni eesmärgiks on vaigistada meel, mis genereerib tuhandeid mõtteid sekundis ja ei lase seeläbi meil kuulda, mida pärisolemus öelda tahab. Täiendavatel mõjudel aitavad avalduda käteasendid, mantrad ja hingamistehnikad.

Kundalini jooga sobib igaühele, kes soovib luua endas võimekust igapäevaelu ja meie ajastu väljakutsetega toimetulemiseks - olgu selleks siis tööelu, suhted, oma tee leidmine, lapsevanemaks olemine või kõik need koos. Tundi võid tulla ka algajana - siis selgitame lihtsalt pisut põhitõdesid ning iga tunniga harjud tehnikaid kasutama ning saad tunnetuse paremini kätte.

Aeg-ajalt teeme ka algajate kursuseid, kus pühendame rohkem aega algtõdedele ja tehnikate selgitamisele ning läbiproovimisele. Kui soovid kundalini jooga kohta rohkem teada, soovitan lugeda Liina Ravneet Elviku raamatut "Kundalini jooga võlumaailm" või loe siit.

Kundalini jooga tõi läände Joogi Bhajan, kes nägi, kuidas läänemaailma inimene liigub kiire tempo ja infoühiskonna arengu ning aina kõrgematele ootustele vastamise tõttu oma pärisolemusest aina kaugemale.

Ühisteadvus on meie kõigi ühine teadvus. Kindlasti oled kuulnud joogalikust põhimõttest: me kõik oleme üks. See tähendab, et me kõik oleme omavahel seotud - kõik, mis me teeme, mõtleme, lausume või soovime, mõjutab kõiki teisi me ümber. Kui Sina tõstad oma vibratsiooni ehk ülendad ennast viies end kontakti oma hingega ja armastusega, selle asemel, et juhinduda esmalt egost ja tahtest, tõuseb ka meie ühisteadvuse vibratsioon. See toimib ka vastupidi, seega Sina saad otsustada, mida Sa maailma juurde lood.

Kui tegeleda joogaga grupis, võimendame energiate tõusmist mitmekordselt - nii iseenda kui kogu olemise puhul. Seetõttu ongi lisaks kodusele praktiseerimisele hea ka grupitundides või -meditatsioonidel ja muudel üritustel osaleda, et suudaksime ühiselt kogu universumi vibratsiooni veel kõrgemale tõsta.
Foto: Britt Paju