Grete Sutrop
Elujõusaali looja ja hoidja
Kundalini jooga
Beebiootajatering

Lastejooga
Naistereeded
Eriüritused
Kundalini jooga täiskasvanute tunnid
2018. sügishooajal alates 3.septembrist:

Kundalini jooga ja meditatsioonid esmaspäeviti 19.45-21.15 

Esmaspäevaõhtuse tunni esimeses pooles teeme ühiselt Kundalini jooga harjutusteseeria, mis on igas tunnis erinev ja omab erinevat toimet (tervendav, tasakaalustav, südantavav, küllust ja võimalusi loov jne) seejärel lõdvestume, laseme harjutuste mõjul kehasse salvestuda. Tunni teise poole pühendame meditatsioonidele. Seda võime teha hingamistehnikaid kasutades, gongide või muude helide taustal lõõgastudes või loitsides ühiselt mantraid, mis on igaüks erineva toime ja mõjuga. Mantra loitsimisel hakkab see meie sees helisema ning muudab selle meie osaks. Meditatsiooni ja mantra toime on mitmekordne, kui seda praktiseerida mitmekesi ühises ringis nn ühismeditatsioonina. Sellepärast ongi esmaspäevased tunnid ellukutsutud, et pühendada tavalisest Kundalini jooga tunnist veidi enam aega meditatsioonidele ja luua vägev ühisenergia, mille abil tervendada ja toetada iseend, oma lähedasi ja kogu maailma. Aeg-ajalt osalevad tundides külalised, kes toetavad meid helidega! 
Üritus facebookis siin.

Ühe täiskasvanute tunni hind on 10 eurot, proovitund 5 eurot
neljakorrakaart kehtivusega kaks kuud 35 eurot,
kaheksakorrakaart kehtivusega kaks kuud 60 eurot.
Kaart kehtib kõikides Grete tundides.

Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele:
elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com või helista Gretele: 5239362

Kundalini hommikujooga teisipäeviti 8.00-9.15

Tere hommikust, ilus inimene! Alusta hommikuid Kundalini joogaga, et avada süda, hing ja meeled ja olla valmis võtma oma päevast kõik, mida võtta annab! Teisipäevahommikuti kell 9.00-10-15 kohtume Elujõusaalis ja teeme koos värskendava ja sügava harjutusteseeria ja meditatsiooni, mis aitavad pingeid, hirme ja blokke vabastada, et saaksime kasutada kogu oma potentsiaali ja elujõudu uues imelises päevas!
Iga päev on täis uusi võimalusi, need tuleb ainult vastu võtta! Ja seda on lihtsam teha, kui puhastad keha sellest pagasist, mis Sind tagasi hoiab. Näeme!
Üritus facebookis siin.

Ühe täiskasvanute tunni hind on 10 eurot, proovitund 5 eurot
neljakorrakaart kehtivusega kaks kuud 35 eurot,
kaheksakorrakaart kehtivusega kaks kuud 60 eurot.
Kaart kehtib kõikides Grete tundides.

Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele:
elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com või helista Gretele: 5239362

Naistejooga neljapäeviti 19.45-21.15

Naistejooga tund on üks sügav ja mõnusas naisenergias kulgev Kundalini jooga tund, kuhu on oodatud kõik naised kogema iseend, oma naiselikkust, väge ja tõelist olemust. Soojendustes kasutame naiselikke, graatsilisi ja tantsulisi elemente ning harjutusteseeriad ja meditatsioonid on valitud nii, et nad toetaksid naist ja naise keha, hinge ja meeli tema igapäevaelus. Keskendume naistele omastele teemadele ning lõdvestume ühiselt õdederingis oma naiselikku olemusse. Ammustest aegadest on naised käinud end laadimas ja väestamas lõkke ümber kogunevates naisteringides, et üksteist toetada, tasakaalustada ja laadida. Meie teeme seda oma tundides enamasti sõnadeta, kuid see ühine energia, mida loome, need mantrad, mida koos loitsime, need hoiavad meid üleval, annavad jõudu edasi minna ja iseend, õdesid ja maailma armastusega kogeda. Oodatud on igas vanuses naised alates 15. eluaastast. Eelnev kogemus Kundalini joogast või üldse joogast ei ole absoluutselt eelduseks. Tule, koge ja õpi oma keha tunnetama kohapeal. Ootame Sind meie ringi!
Üritus facebookis siin.

Beebiootajatering kundalini joogaga teisipäeviti kell 18.00-19.15

Beebiootajateringis käsitleme teadliku beebiootuse teemasid, saame soovi korral jagada kogemusi, muresid ja rõõme, tunda end toetatuna ja hoituna ning kundalini joogaga toetame keha, hinge ja meelt, et nad kõik tunneksid end võimalikult valmistununa uut elu ja Sind kandes ja hoides ja vastuvõttes. Teeme kehalisi harjutusi, hingamisharjutusi ja meditatsioone, mis lõdvestavad ja lõõgastavad, aga ka selliseid, mis muudavad Sind vastupidavamaks, et aidata ilmale uus elu ja Sinu uus külg - ema (olgu see või kuues laps, ema sünnib ikka iga lapsega ka ise uuena).
Üritus facebookis siin.

Ühe täiskasvanute tunni hind on 10 eurot, proovitund 5 eurot
neljakorrakaart kehtivusega kaks kuud 35 eurot,
kaheksakorrakaart kehtivusega kaks kuud 60 eurot.
Kaart kehtib kõikides Grete tundides.


Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele:
elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com või helista Gretele: 5239362


Haldjad ja Draakonid Lastejooga
2018. sügishooajal alates 6.septembrist:

Lastejooga 1,5-6-aastastele koos vanemaga neljapäeviti 10.45-12.00
Meie hommikusesse lastejoogatundi on oodatud lapsed alates 1,5. eluaastast koos vanema, vanaema-vanaisa, hoidja või mõne muu kalli inimesega. Meie tund on tihti lapsele esimeseks kokkupuuteks jooga ja joogamaailmaga ning selle tutvustamisele me seal keskendumegi. Õpime tunnetama oma keha, selle võimalusi ja tasakaalu. Seda teeme mänguliste harjutuste, mängude ja asendite kaudu. Meie lastejoogatund põhineb Kundalini joogal. Tunnis teevad kaasa nii laps kui saatja ja kõigil on alati lõbus! Kaasa võib võtta ka pisemad või suuremad õed-vennad!
Ühe tunni hind 8 eurot, iga pere lisanduv laps 5 eurot (beebid kuni 1,5a tasuta)
neljakorrakaart kehtivusega kaks kuud 25 eurot (kaks sama pere last 40 eurot).
Proovitund 2 eurot või 1 puuvili. 
Üritus facebookis siin.


Jooga 10+aastastele noortele neljapäeviti 15.15-16.15
Noortejooga põhineb kundalini joogal ja selle õpetustel. Kundalini jooga on teadlikkuse jooga, mille tehnikad aitavad leida sügavamat kontakti oma pärisolemusega ning teadlikult lõdvestuma, keskenduma ja endaga kontakti leidma õppida. Õpime kasutama hingamistehnikaid, kohalolutehnikaid, tunnete kontrollimise ja enese maandamise tehnikaid. Sellised võimed kuluvad tihedas ja pingelises nädalas igati ära. Noortetunnis on suur rõhk ka arutlemisel ja jagamisel.
Ühe tunni hind on 8 eurot, kuutasu 25 eurot.
Esimene tund igale uuele lapsele 2 eurot või 1 puuvili.
Üritus facebookis siin.

Jooga 7-10-aastastele inimestele neljapäeviti kell 16.30-17.20
Jooga 5-7-aastastele reedeti kell 15.15-16.00
Lastejoogatundi on oodatud kõik vastavas vanuses inimesed, et õppida tunnetama oma keha, hinge ja meeli, harjutada keskendumist ja tasakaalu loomist (nii sees kui väljas) ja õppida koostöötegemist ühiste harjutuste,  mängude, lugude ja loovuse kaudu. Tund võimaldab tutvuda joogaliku maailma ja elustiiliga, arutleda ja vestelda elulistel teemadel, mis lastel parajasti õhus ning võtta lihtsalt aeg maha kuulamaks iseend ja oma tõelist olemust. Tunnis loome sõbraliku ja toetava õhkkonna, et laps saaks olla tema ise. Me ei võistle ega võrdle - laps tunnetab oma arengut ainult iseendaga seonduvalt - iga tunniga areneb igaühe isiklik painduvus, tasakaal ning positiivne ja südamlik, kaastundlik ja teistega arvestav suhtumine just täpselt sellises tempos nagu temale omane ja võimalik. 
Ühe tunni hind on 8 eurot, kuukaart 25 eurot.
Proovitund 2 eurot või 1 puuvili.
Üritus facebookis siin.

Lastejooga-loovushommikud kord kuus nädalavahetustel   

2018. aasta sügishooajal kohtume pühapäevadel:  23.09, 4.11 ja 2.12 kell 10.30-12.00!
Üritus facebookis siin.

Lastejooga-loovushommikud on juba mitmendat hooaega aset leidvad igakuised mängulised ja mõnusad, alati oodatud kohtumised! Teeme joogat mängude ja ühiste harjutuste kaudu, oleme loovad ja toetavad ja kulgeme mõnusas grupienergias! Tunni ühes pooles teeme joogat ning teises pooles alati midagi muud - meisterdame või kasutame oma loovust mõnel teisel moel. Tunnid on Kundalini jooga baasil, sisaldades nii harjutusi kui mantrate loitsimist koos liigutustega. Mitmed mantrad on Haldjate ja Draakonite eestikeelne originaallooming ja neid on lubatud vabalt kasutada ja jagada (kirjalikult jagades palun allikale viidates)! Ajalugu on näidanud, et need on eriti kasulikud jõulude ajal!

Tundi on oodatud lapsed ilma vanemateta, et nad saaksid tunnetada iseend ja oma iseseisvust, mis annab ka kõige häbelikumale lapsele enesekindlust ja julgust juurde.
Osalustasu 10 eurot

Lastejoogatundidesse registreerumiseks ja küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele: elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com ja helista Gretele 5239362


Aga kes see Grete on?

Olen Grete, kolme pisikese, aga imelise tütre ema, suurepärase ja toetava mehe abikaasa, kundalini jooga ja lastejooga õpetaja, jooga-doula (sünnitoetaja) ning Elujõusaali looja, perenaine ja hoidja. Armastan lisaks maailmale ja inimestele palavalt ka kirjutamist, laulmist ja tantsu selle (peaaegu) igas vormis.

Elujõusaal sündis otse minu hingest ja südamest ja sellepärast, et ma tundsin, et seda on siia vaja. Mulle. Ja teistele ka. Et õppida, kasvada ja kogeda kõike, mis annab jõudu ja teha seda inimeste keskel. Elujõusaali soovin tuua kokku kõik, mis mind kõnetab, köidab ja inspireerib – nii inimesed, loomingu kui üritused. Ja loodan, et see kõik kutsub neid, kes juba on samal lainel, aga ka neid, kes veel ei ole, aga tahaksid proovida. Olen südamest ja kohe sõnulseletamatult siiralt tänulik kõigile, kes on Elujõusaali loomise loos minu ümber olnud, on praegu ja saavad olema tulevikus. Need, kes toovad saali oma energia ja kes aitavad seda luua üheks mõnusaks, loovust, säravaid silmi ja toetava õla tunnet täis kohaks. Kasvõi lihtsalt kaugelt kaasaelamisega. Aitäh! Oled alati oodatud kogema, elama, jagama ja nautima! Palun tule täpselt sellisena nagu oled. Selle päris iseendana - hinnangutevabalt, siiralt ja avatud südamega!

Teie Grete

Grete teeb veel:

Haldjad ja Draakonid Lastejooga: facebook.com/haldjadjadraakonid
Teadliku vanemluse ja kolmelapseema blogi: kolmkleidikest.blogspot.com
Tervise Juures MTÜ ja Retseptiblogi: tervisejuures.blogspot.com; facebook.com/tervisejuures
Foto 1 ja 2: Krista Kõiv 
Foto 3: Britt Paju