Grete Sutrop
Elujõusaali looja ja hoidja
Kundalini jooga

Lastejoogahommikud
Teadliku vanemluse õhtud
Naistereeded
Eriüritused
Kundalini jooga täiskasvanute tunnid
2019. sügishooajal alates 2.septembrist:

Kundalini jooga ja meditatsioonid esmaspäeviti 19.45-21.15 
(alates 2. septembrist)

Esmaspäevaõhtuse tunni esimeses pooles teeme ühiselt Kundalini jooga harjutusteseeria, mis on igas tunnis erinev ja omab erinevat toimet (tervendav, tasakaalustav, südantavav, küllust ja võimalusi loov jne) seejärel lõdvestume, laseme harjutuste mõjul kehasse salvestuda. Tunni teise poole pühendame meditatsioonidele. Seda võime teha hingamistehnikaid kasutades, gongide või muude helide taustal lõõgastudes või loitsides ühiselt mantraid, mis on igaüks erineva toime ja mõjuga. Mantra loitsimisel hakkab see meie sees helisema ning muudab selle meie osaks. Meditatsiooni ja mantra toime on mitmekordne, kui seda praktiseerida mitmekesi ühises ringis nn ühismeditatsioonina. Sellepärast ongi esmaspäevased tunnid ellukutsutud, et pühendada tavalisest Kundalini jooga tunnist veidi enam aega meditatsioonidele ja luua vägev ühisenergia, mille abil tervendada ja toetada iseend, oma lähedasi ja kogu maailma. 
Üritus facebookis siin.

Ühe täiskasvanute tunni hind on 12 eurot, proovitund 5 eurot
neljakorrakaart kehtivusega kaks kuud 40 eurot,
kaheksakorrakaart kehtivusega kaks kuud 70 eurot.
Kaart kehtib kõikides Grete tundides.

Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele:
elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com või helista Gretele: 5239362


Naistejooga neljapäeviti 19.45-21.15
(alates 4.septembrist)

Naistejooga tund on üks sügav ja mõnusas naisenergias kulgev Kundalini jooga tund, kuhu on oodatud kõik naised kogema iseend, oma naiselikkust, väge ja tõelist olemust. Soojendustes kasutame naiselikke, graatsilisi ja tantsulisi elemente ning harjutusteseeriad ja meditatsioonid on valitud nii, et nad toetaksid naist ja naise keha, hinge ja meeli tema igapäevaelus. Keskendume naistele omastele teemadele ning lõdvestume ühiselt õdederingis oma naiselikku olemusse. Ammustest aegadest on naised käinud end laadimas ja väestamas lõkke ümber kogunevates naisteringides, et üksteist toetada, tasakaalustada ja laadida. Meie teeme seda oma tundides enamasti sõnadeta, kuid see ühine energia, mida loome, need mantrad, mida koos loitsime, need hoiavad meid üleval, annavad jõudu edasi minna ja iseend, õdesid ja maailma armastusega kogeda. Oodatud on igas vanuses naised alates 15. eluaastast. Eelnev kogemus Kundalini joogast või üldse joogast ei ole absoluutselt eelduseks. Tule, koge ja õpi oma keha tunnetama kohapeal. Ootame Sind meie ringi!
Üritus facebookis siin.

Ühe täiskasvanute tunni hind on 12 eurot, proovitund 5 eurot
neljakorrakaart kehtivusega kaks kuud 40 eurot,
kaheksakorrakaart kehtivusega kaks kuud 70 eurot.
Kaart kehtib kõikides Grete tundides.


Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele:
elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com või helista Gretele: 5239362


Haldjad ja Draakonid Lastejooga
Lastejooga neljapäeviti Elujõusaalis (Kaluri tee 5, Viimsi):

10.30-11.30 2-5-aastased inimesed koos vanemaga (alates 17.oktoobrist)
(üksikkord 8 eurot; neljakorrakaart 28 eurot (kehtib kaks kuud)) 

16.00-16.45 5-7-aastased inimesed (kuutasu 28 eurot) (alates 10.oktoobrist)

17.00-17.30 3-4-aastased inimesed (kuutasu 25 eurot)  (alates 10.oktoobrist)


Lastejooga-loovushommikud 4-10-aastastele inimestele 
 
kord kuus pühapäeviti 
kell 10.30-12.00.
Järgmised lastejooga-loovushommikud toimuvad 10.11 ja 08.12.2019!
Vaata fb-üritust siin.

Lastejooga-loovushommikud on juba mitmendat hooaega aset leidvad igakuised mängulised ja mõnusad, alati oodatud kohtumised! Teeme joogat mängude ja ühiste harjutuste kaudu, oleme loovad ja toetavad ja kulgeme mõnusas grupienergias! Tunni ühes pooles teeme joogat ning teises pooles alati midagi muud - meisterdame või kasutame oma loovust mõnel teisel moel. Tunnid on Kundalini jooga baasil, sisaldades nii harjutusi kui mantrate loitsimist koos liigutustega. Mitmed mantrad on Haldjate ja Draakonite eestikeelne originaallooming ja neid on lubatud vabalt kasutada ja jagada (kirjalikult jagades palun allikale viidates)! Ajalugu on näidanud, et need on eriti kasulikud jõulude ajal!

Tundi on oodatud lapsed ilma vanemateta, et nad saaksid tunnetada iseend ja oma iseseisvust, mis annab ka kõige häbelikumale lapsele enesekindlust ja julgust juurde.
Osalustasu 10 eurot

Lastejoogatundidesse registreerumiseks ja küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele: elujousaal@gmail.com, grete.sutrop@gmail.com ja helista Gretele 5239362


Aga kes see Grete on?

Olen Grete, kolme pisikese, aga imelise tütre ema, suurepärase ja toetava mehe abikaasa, kundalini jooga ja lastejooga õpetaja, jooga-doula (sünnitoetaja) ning Elujõusaali looja, perenaine ja hoidja. Armastan lisaks maailmale ja inimestele palavalt ka kirjutamist, laulmist ja tantsu selle (peaaegu) igas vormis.

Lapsed ja jooga on mind alati köitnud ning ma olen õnnelik, et elu saatis mulle võimaluse need kaks imelist teed ühendada! Olen õppinud juristiks, lõpetamisel on õpingud sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse alal ning enne lastega koju jäämist töötasin inimõiguste valdkonnas. Soov lapsi (ja üldse inimesi) aidata on minus aastatega ainult kasvanud. Kundalini joogaga puutusin kokku mõned aastad tagasi joogatundides ning siis edasi juba Sukhdev Kauri juures rasedate tunnis ning ema ja beebi joogas käies. Tundsin oma südames, et tahan kindlasti seda eriti põnevat ja maagilist maailma edasi avastada ja kohe pakkus elu mulle võimaluse õppida 2015. aasta sügisel Kristel Paimla käe all lastejooga õpetajaks. See kursus aitas näha oma hinge ja südame kaugematesse nurkadesse, tervendada oma sisemist last ning õpetas, kuidas jooga ja armastuse kaudu ka teisi inspireerida ja oma südamega kontakti looma innustada. Sealt edasi lõpetasin 2017. aastal õpingud kundalini jooga õpetajana ja 2018. aastal jooga-doulana (kundalini jooga baasil toimetav sünnitoetaja).

Mul on kolm pisikest tütart ning need kaheksa aastat emana on olnud parim ja inspireerivaim aeg mu elus! Mind on nii palju õpetatud ja mu tõelisele olemusele lähemale viidud! Muidugi ei saa (ega tahagi!) ma salata, et olen siin tegelenud ka päris suure hulga väljakutsetega, sest lapsed on näidanud mulle selliseid (ka mitte nii meeldivaid) külgi endast, mille olemasolust ma polnud enne üldse teadlik. See on aga jällegi julgustanud mind otsima vastuseid ja viise, kuidas ennast ja lapsi raskematel hetkedel aidata ning meid kõiki siin paremini mõista. Nii leidsin enda jaoks kundalini jooga ja positiivse, julgustava ja teadliku lapsevanemluse teooriad raamatute ja erinevate loengute kaudu, mis toimisid ja toimivad siiani ka praktikas imeliselt! Kõik algab ikkagi inimlikkusest ja armastusest!

Elujõusaal sündis otse minu hingest ja südamest ja sellepärast, et ma tundsin, et seda on siia vaja. Mulle. Ja teistele ka. Et õppida, kasvada ja kogeda kõike, mis annab jõudu ja teha seda inimeste keskel. Elujõusaali soovin tuua kokku kõik, mis mind kõnetab, köidab ja inspireerib – nii inimesed, loomingu kui üritused. Ja loodan, et see kõik kutsub neid, kes juba on samal lainel, aga ka neid, kes veel ei ole, aga tahaksid proovida. Olen südamest ja kohe sõnulseletamatult siiralt tänulik kõigile, kes on Elujõusaali loomise loos minu ümber olnud, on praegu ja saavad olema tulevikus. Need, kes toovad saali oma energia ja kes aitavad seda luua üheks mõnusaks, loovust, säravaid silmi ja toetava õla tunnet täis kohaks. Kasvõi lihtsalt kaugelt kaasaelamisega. Aitäh! Oled alati oodatud kogema, elama, jagama ja nautima! Palun tule täpselt sellisena nagu oled. Selle päris iseendana - hinnangutevabalt, siiralt ja avatud südamega!

Teie Grete

Grete teeb veel:

Draamatud podcast: facebook.com/draamatud

Päriselus blogiteekond: päriselus.ee/blogi
Haldjad ja Draakonid Lastejooga:
facebook.com/haldjadjadraakonid
Teadliku vanemluse ja kolmelapseema blogi: kolmkleidikest.blogspot.com
Tervise Juures MTÜ ja Retseptiblogi: tervisejuures.blogspot.com; facebook.com/tervisejuures
Foto 1 ja 2: Krista Kõiv 
Foto 3: Britt Paju