Aga milleks lastele jooga?

Joogaga tegelemine aitab lastel juba pisikesest peale teadlikult lõdvestuma, keskenduma ja endaga kontakti leidma õppida. Sellised võimed kuluvad tihedas ja pingelises nädalas igati ära. Ja aitavad keerulistes olukordades endaks jääda ja sisemist kindlust leida. Ja kui iseenda sees on rahu, siis ei hakka igasugused viirused ja muud sellised vähemvajalikud asjad ka nii kergesti külge (ausõna!). Aga sõbralikud inimesed ja head mõtted jällegi küll!

Otseloomulikult arendavad joogaharjutused ka füüsilist keha ja selle tunnetamist. Paneme keha proovile ja pakume talle erinevaid võimalusi oma olemasolu tõestada. Hüpleme ja rabeleme ja siis jälle hoiame tasakaalu ja treenime koordinatsiooni. 

Omavahelist võistlemist meil ei toimu, sest me hoopis julgustame lapsi koostööd tegema ja teistega arvestama, kuulama enda sisetunnet, oma keha ja iseennast (ja teisi) usaldama.

Oluline osa on tundides ka lugudel ja muinasjuttudel ja nende kaudu elu tähtsaimate väärtuste selgitamisel. Näiteks jutustame ja mängime kohapeal läbi õpetlikke lugusid aususest, sõprusest, hoolivusest, julgusest ja kõigest olulisest, mis lastel (või täiskasvanutel?) parajasti hingel.

Noortejoogas minnakse juba sügavuti joogatehnikatesse, oluline osa on ka jagamisel ja hingelolevate teemade üle mõtisklemisel. Tegelikkuses võivad ka teismelised juba täiskasvanute tundides osaleda (neidudel peale kuupuhastuse algamist ning noormeestel peale häälemurret), noortetunnid aga on heaks sissejuhatuseks joogamaailma omavanuste seas.

Infot ürituste kohta jälgi jooksvalt ka meie fb-lehti:
Haldjad ja Draakonid Lastejooga

Elujõusaal