Lastejooga tund sarnaneb ülesehituselt täiskasvanute kundalini jooga tunnile, sisaldades nii erinevaid asanaid ja harjutusi, lõdvestust kui meditatsiooni ja mantrate loitsimist, aga me teeme seda kõike mängulises ja eriti rõõmsas võtmes! Mängime, hüppame, tantsime, jutustame muinasjutte, laulame ja arutleme lastele olulistel teemadel.
 Lastejooga Elujõusaalis, Haabneemes:

2019/2020. aasta tunnid:

Sel aastal annavad lastele iganädalaseid joogatunde armsad ja toetavad Merylin Pavel ja Annika Kirss. Tunnid toimuvad järgmistele vanustele järgmistel kellaaegadel:

Esmaspäeviti:
14.30-15.30
13+aastased noored (Annika Kirss)

Teisipäeviti:
15.20-16.20 7-9-aastased lapsed (Merylin Pavel)
16.30-17.30 16-18-aastased noored (Merylin Pavel)

Kolmapäeviti:
15.20-16.20 10-12-aastased noored (Merylin Pavel)
16.30-17.30 13-15-aastased noored (Merylin Pavel)

Annika tundide hinnaks on 8 eurot kord ning 30 eurot kuus. Annika tundi registreerimiseks kirjuta aadressil: anniviis@gmail.com.
Loe Annika ja tundide kohta lähemalt siit.

Merylini tundide hinnaks on 28 eurot kuus.
Merylini tundidesse registreerimiseks kirjuta Merylinile aadressil: noobihaldjas@gmail.com 


Jätkuvad ka legendaarsed lastejooga-loovushommikud kord kuus pühapäeviti 4-10-aastastele lastele Grete Sutropi juhendamisel. Järgmine lastejooga-loovushommik leiab aset: 
6.oktoobril kell 10.30-12.00, kus teeme joogat ja meisterdame või tegeleme millegi muu loovaga veel kõigele sellele lisaks!
Osalustasu 10 eurot (kohapeal sularahas või ülekandega Haldjad ja Draakonid OÜ, a/a: EE792200221063437017).

Lastejooga-loovushommikute juhendajaks on Grete Sutrop - lastejooga õpetaja Haldjad ja Draakonid Lastejoogas, kundalini jooga õpetaja, jooga-doula (sünnitoetaja), kolme tütre ema, Elujõusaali hing ja süda. Grete kohta võid lähemalt lugeda allpool.

Kui soovid joogatundi muul ajal, eratundi, sünnipäevatundi või tead, et kuskil on lapsed (mistahes vanuses), kes vajasid rõõmutundi, anna aga heaga märku!

Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele: haldjadjadraakonid@gmail.com ja/või helista telefonil 5239362.


Aga milleks lastele jooga?

Joogaga tegelemine aitab lastel juba pisikesest peale teadlikult lõdvestuma, keskenduma ja endaga kontakti leidma õppida. Sellised võimed kuluvad tihedas ja pingelises nädalas igati ära. Ja aitavad keerulistes olukordades endaks jääda ja sisemist kindlust leida. Ja kui iseenda sees on rahu, siis ei hakka igasugused viirused ja muud sellised vähemvajalikud asjad ka nii kergesti külge (ausõna!). Aga sõbralikud inimesed ja head mõtted jällegi küll!

Otseloomulikult arendavad joogaharjutused ka füüsilist keha ja selle tunnetamist. Paneme keha proovile ja pakume talle erinevaid võimalusi oma olemasolu tõestada. Hüpleme ja rabeleme ja siis jälle hoiame tasakaalu ja treenime koordinatsiooni. Aga kuna kõik harjutused on mängudesse ära peidetud, ei saa ükski laps (ega täiskasvanu, kes seda siin lugenud ei ole) aru, et toimus üks suur treening ja kehaline kasvatus!

Omavahelist võistlemist meil ei toimu, sest me hoopis julgustame lapsi koostööd tegema ja teistega arvestama, kuulama enda sisetunnet, oma keha ja iseennast (ja teisi) usaldama.

Kuna tunnid põhinevad kundalini joogal ja selle õpetustel, on ka meie lastejooga tundides oluline osa kooslaulmisel ja mantrate loitsimisel, mis loob mõnusa ja kaitstud õhkkonna ja meeldib lastele kohe eriti.

Oluline osa on tundides ka lugudel ja muinasjuttudel ja nende kaudu elu tähtsaimate väärtuste selgitamisel. Näiteks jutustame ja mängime kohapeal läbi õpetlikke lugusid aususest, sõprusest, hoolivusest, julgusest ja kõigest olulisest, mis lastel (või täiskasvanutel?) parajasti hingel.

Ja ma mainin veelkord, et kogu see imeline värk leiab aset eriti motiveeriv-inspireerival viisil – mängu ja koostegemise kaudu!

Infot ürituste kohta jälgi jooksvalt ka meie fb-lehtedelt:
Haldjad ja Draakonid Lastejooga

Elujõusaal


Aga kes on Grete ja miks?
Lapsed ja jooga on mind alati köitnud ning ma olen õnnelik, et elu saatis mulle võimaluse need kaks imelist teed ühendada! Olen õppinud juristiks, lõpetamisel on õpingud sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse alal ning enne lastega koju jäämist töötasin inimõiguste valdkonnas. Soov lapsi (ja üldse inimesi) aidata on minus aastatega ainult kasvanud. Kundalini joogaga puutusin kokku mõned aastad tagasi joogatundides ning siis edasi juba Sukhdev Kauri juures rasedate tunnis ning ema ja beebi joogas käies. Tundsin oma südames, et tahan kindlasti seda eriti põnevat ja maagilist maailma edasi avastada ja kohe pakkus elu mulle võimaluse õppida 2015. aasta sügisel Kristel Paimla käe all lastejooga õpetajaks. See kursus aitas näha oma hinge ja südame kaugematesse nurkadesse, tervendada oma sisemist last ning õpetas, kuidas jooga ja armastuse kaudu ka teisi inspireerida ja oma südamega kontakti looma innustada. Sealt edasi lõpetasin 2017. aastal õpingud kundalini jooga õpetajana ja 2018. aastal jooga-doulana (kundalini jooga baasil toimetav sünnitoetaja).

Mul on kolm pisikest tütart ning need kaheksa aastat emana on olnud parim ja inspireerivaim aeg mu elus! Mind on nii palju õpetatud ja mu tõelisele olemusele lähemale viidud! Muidugi ei saa (ega tahagi!) ma salata, et olen siin tegelenud ka päris suure hulga väljakutsetega, sest lapsed on näidanud mulle selliseid (ka mitte nii meeldivaid) külgi endast, mille olemasolust ma polnud enne üldse teadlik. See on aga jällegi julgustanud mind otsima vastuseid ja viise, kuidas ennast ja lapsi raskematel hetkedel aidata ning meid kõiki siin paremini mõista. Nii leidsin enda jaoks kundalini jooga ja positiivse, julgustava ja teadliku lapsevanemluse teooriad raamatute ja erinevate loengute kaudu, mis toimisid ja toimivad siiani ka praktikas imeliselt! Kõik algab ikkagi inimlikkusest ja armastusest!

Sellest, kuidas meil kodus elu käib, olete eriti lahkesti oodatud lugema minu blogist: kolmkleidikest.blogspot.com.

Südamest,
Grete Sutrop
(Darshan Nam Kaur)