Lastejooga tund sarnaneb ülesehituselt täiskasvanute kundalini jooga tunnile, sisaldades nii erinevaid asanaid ja harjutusi, lõdvestust kui meditatsiooni ja mantrate loitsimist, aga me teeme seda kõike mängulises ja eriti rõõmsas võtmes! Mängime, hüppame, tantsime, jutustame muinasjutte, laulame ja arutleme lastele olulistel teemadel.
Haldjad ja Draakonid Lastejooga Elujõusaalis, Haabneemes:

2018/2019. aasta tunnid:

Hetkel suvepuhkusel! Alustame septembrist!

N 10.45-12.00 Lastejooga 1,5-6-aastastele inimestele koos vanemaga/kaaslasega 
Õpime joogat läbi rõõmu, koostegemise ja mängude (ametlik tund u 45 minutit) eriti mõnusas, hubases ja toetavas õhkkonnas. Me ei sunni kedagi olema ega tegema - kõik õpivad omas tempos ja isemoodi ja on seltskonda oodatud. Lõpuks puhkame, laulame ja ülejäänud aja mängime vabalt. Suuremad saavad teetassi taga mõtteid, muresid ja rõõme jagada! Jutustada ja lapsi kokku pakkida on mõnusalt aega kella 12.00ni, nii et kiirustama ei pea! Tundide fb-üritus siin.
Ühes tunnis osalemise tasu 8 eurot, neljakorrakaart 25 eurot (kehtib kaks kuud). Proovitund 2 eurot või üks puuvili!
Tundide FB-üritus siin.


N 15.15-16.15 Noortejooga 10+aastastele.
Joogatund suurematele, kellega kasutame joogatehnikaid keha, meele ja hinge toetamiseks, jagame ja arutleme maailmatunnetuslikel teemadel ja võtame igapäevaelust aja maha. Mõnus ja toetav ring ja õhkkond iseenda südame kuulamiseks ja tunnetamiseks.  Tundide FB-üritus siin.
Osalustasud 2018/2019 hooajal:
- proovitund 2 eurot või 1 puuvili
- üksiktund 8 eurot
- kuutasu 25 eurot
- I poolaasta (septembrist detsembrini, 4 kuud) 85 eurot
- II poolaasta 100 eurot (jaanuarist maini, 5 kuud) 100 eurot
- kogu hooaeg (septembrist maini, 9 kuud) 150 eurot 
Võimalik on tasuda arve alusel või ülekandega (vajadusel ka sularahas).
Arve saad küsida e-postitsi: haldjadjadraakonid@gmail.com.
Ülekande saad teha järgmistel andmetel:
Haldjad ja Draakonid OÜ, a/a: EE792200221063437017


N 16.30-17.20 Jooga 7-10-aastastele inimestele 
R 15.15-16.00 Jooga 5-7-aastastele inimestele
See on tund, kus saame olla need, kes me oleme, otsime endas üles kõik positiivsed nüansid ja kasvatame seda positiivsust juurde! Harjutame sisemist ja välimist tasakaalu, hoiame sära silmis, meelt rõõmsa ja rahulikuna ja kasutame oma loovust ja kõiki häid omadusi, et kasvatada ensekindlust ja elurõõmu! Koolis ja trennis on palju pingutamist, reegleid ja piiranguid - meie juures saab vabastada oma keha ja loovus ja hing ja vaim pingetest ja leida nendega jälle ühendus üles! Jooga tähendabki ühendust keha, hinge ja meelega - seda me otsime ja harjutamegi!
7-10-aastaste joogatundide FB-üritus siin.
5-7-aastaste joogatundide FB-üritus siin.
Osalustasud 2018/2019 hooajal:
- proovitund 2 eurot või 1 puuvili
- üksiktund 8 eurot
- kuutasu 25 eurot
- I poolaasta (septembrist detsembrini, 4 kuud) 85 eurot
- II poolaasta 100 eurot (jaanuarist maini, 5 kuud) 100 eurot
- kogu hooaeg (septembrist maini, 9 kuud) 150 eurot
Võimalik on tasuda arve alusel või ülekandega (vajadusel ka sularahas).
Arve saad küsida e-postitsi: haldjadjadraakonid@gmail.com.
Ülekande saad teha järgmistel andmetel:
Haldjad ja Draakonid OÜ, a/a: EE792200221063437017Lastejooga-loovushommikud kord kuus pühapäeviti
10.30-12.00 lastejooga-loovushommikud 4-10-aastastele inimestele, kus teeme joogat ja meisterdame või tegeleme millegi muu loovaga veel kõigele sellele lisaks! Osalustasu 10 eurot (kohapeal sularahas või ülekandega Haldjad ja Draakonid OÜ, a/a: EE792200221063437017).

Kõikide lastejoogatundide juhendajaks on Grete Sutrop - lastejooga õpetaja Haldjad ja Draakonid Lastejoogas, kundalini jooga õpetaja, jooga-doula (sünnitoetaja), kolme tütre ema, Elujõusaali hing ja süda. Grete kohta võid lähemalt lugeda allpool.

Kui soovid joogatundi muul ajal, eratundi, sünnipäevatundi või tead, et kuskil on lapsed (mistahes vanuses), kes vajasid rõõmutundi, anna aga heaga märku!

Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele: haldjadjadraakonid@gmail.com ja/või helista telefonil 5239362.


Aga milleks lastele jooga?

Joogaga tegelemine aitab lastel juba pisikesest peale teadlikult lõdvestuma, keskenduma ja endaga kontakti leidma õppida. Sellised võimed kuluvad tihedas ja pingelises nädalas igati ära. Ja aitavad keerulistes olukordades endaks jääda ja sisemist kindlust leida. Ja kui iseenda sees on rahu, siis ei hakka igasugused viirused ja muud sellised vähemvajalikud asjad ka nii kergesti külge (ausõna!). Aga sõbralikud inimesed ja head mõtted jällegi küll!

Otseloomulikult arendavad joogaharjutused ka füüsilist keha ja selle tunnetamist. Paneme keha proovile ja pakume talle erinevaid võimalusi oma olemasolu tõestada. Hüpleme ja rabeleme ja siis jälle hoiame tasakaalu ja treenime koordinatsiooni. Aga kuna kõik harjutused on mängudesse ära peidetud, ei saa ükski laps (ega täiskasvanu, kes seda siin lugenud ei ole) aru, et toimus üks suur treening ja kehaline kasvatus!

Omavahelist võistlemist meil ei toimu, sest me hoopis julgustame lapsi koostööd tegema ja teistega arvestama, kuulama enda sisetunnet, oma keha ja iseennast (ja teisi) usaldama.

Kuna tunnid põhinevad kundalini joogal ja selle õpetustel, on ka meie lastejooga tundides oluline osa kooslaulmisel ja mantrate loitsimisel, mis loob mõnusa ja kaitstud õhkkonna ja meeldib lastele kohe eriti.

Oluline osa on tundides ka lugudel ja muinasjuttudel ja nende kaudu elu tähtsaimate väärtuste selgitamisel. Näiteks jutustame ja mängime kohapeal läbi õpetlikke lugusid aususest, sõprusest, hoolivusest, julgusest ja kõigest olulisest, mis lastel (või täiskasvanutel?) parajasti hingel.

Ja ma mainin veelkord, et kogu see imeline värk leiab aset eriti motiveeriv-inspireerival viisil – mängu ja koostegemise kaudu!

Infot ürituste kohta jälgi jooksvalt ka meie fb-lehtedelt:
Haldjad ja Draakonid Lastejooga

Elujõusaal


Aga kes on Grete ja miks?
Lapsed ja jooga on mind alati köitnud ning ma olen õnnelik, et elu saatis mulle võimaluse need kaks imelist teed ühendada! Olen õppinud juristiks, lõpetamisel on õpingud sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse alal ning enne lastega koju jäämist töötasin inimõiguste valdkonnas. Soov lapsi (ja üldse inimesi) aidata on minus aastatega ainult kasvanud. Kundalini joogaga puutusin kokku mõned aastad tagasi joogatundides ning siis edasi juba Sukhdev Kauri juures rasedate tunnis ning ema ja beebi joogas käies. Tundsin oma südames, et tahan kindlasti seda eriti põnevat ja maagilist maailma edasi avastada ja kohe pakkus elu mulle võimaluse õppida 2015. aasta sügisel Kristel Paimla käe all lastejooga õpetajaks. See kursus aitas näha oma hinge ja südame kaugematesse nurkadesse, tervendada oma sisemist last ning õpetas, kuidas jooga ja armastuse kaudu ka teisi inspireerida ja oma südamega kontakti looma innustada. Sealt edasi lõpetasin 2017. aastal õpingud kundalini jooga õpetajana ja 2018. aastal jooga-doulana (kundalini jooga baasil toimetav sünnitoetaja).

Mul on kolm pisikest tütart ning need kaheksa aastat emana on olnud parim ja inspireerivaim aeg mu elus! Mind on nii palju õpetatud ja mu tõelisele olemusele lähemale viidud! Muidugi ei saa (ega tahagi!) ma salata, et olen siin tegelenud ka päris suure hulga väljakutsetega, sest lapsed on näidanud mulle selliseid (ka mitte nii meeldivaid) külgi endast, mille olemasolust ma polnud enne üldse teadlik. See on aga jällegi julgustanud mind otsima vastuseid ja viise, kuidas ennast ja lapsi raskematel hetkedel aidata ning meid kõiki siin paremini mõista. Nii leidsin enda jaoks kundalini jooga ja positiivse, julgustava ja teadliku lapsevanemluse teooriad raamatute ja erinevate loengute kaudu, mis toimisid ja toimivad siiani ka praktikas imeliselt! Kõik algab ikkagi inimlikkusest ja armastusest!

Sellest, kuidas meil kodus elu käib, olete eriti lahkesti oodatud lugema minu blogist: kolmkleidikest.blogspot.com.

Südamest,
Grete Sutrop
(Darshan Nam Kaur)