Elujõusaali blogi

1. aprillil alustame ühise 40-päevase sisemise tugevuse ja elujõu kriyaga!

Teree! Aeg ja tunne ja olukord soodustab uue ägeda kundalini jooga teekonnaga alustamist! See tähendab, et me teeme 40 päeva järjest üht harjutusteseeriat, et lükata kehas-hinges-meeles käima muutused, elujõud ja värskus, et näha ära, mis meid teenib ja mis mitte ja et meil oleks julgust, jõudu ja sihikindlust minna sinna, kuhu süda kutsub.


Loe lisaks

Väike kriisipuhkus ja ajamahavõtt

Armas inimene ja saalisõber! Kuna kõik jõusaalid tuleb ajutiselt sulgeda, läheb ka Elujõusaal väikesele vahepuhkusele. Kõik suurte ja väikeste tunnid (Haldjad ja Draakonid Lastejooga) ja üritused on lükkunud tulevikku. Kui õige aeg on käes, saame jälle kokku ja tegeleme kõigega, mis vahepeal üles tulnud on.
Loe lisaks

Vägev loomuliku joondatuse loomise harjutusteseeria ehk kriya

Selle aasta 15. jaanuaril otsustasin hakata end turgutama ja talveunest välja aitama ning võtsin ette Natural adjustment kriya - siin on nabapunkti ehk tahtejõukeskuse, motivatsiooni, julguse ja sihikindluse tugevdamist, on tantsu, on koordinatsiooni arendamist! Igati mõnus seeria, mida võid teha ka niisama kaasa, aga võid alustada ka oma 40-päevast teekonda. Kui soovid seeria tegemisel kerkinud kogemisi jagada küsida, kirjuta elujousaal@gmail.com.

Meie teeme seda mitmekesi igapäevaselt oma kodudes ja jagame kogemusi väiksemas grupis. Oled oodatud liituma, kui tunned, et tahaks ka! Kirjuta Gretele: elujousaal@gmail.com.
Loe lisaks

Uus ja vägev 2020! Mõnus ja voolav koosloomine ja elurõõm!

Seda ilusate numbritega aastat oleme siin juba pikalt oodanud ja nüüd ta on siin! Ja nagu sellest veel vähe oleks, on ka roti-aasta siin, seega noh, nüüd on vaja ainult ise mees (ja naine) olla, et vägevalt luua! Saal on uutes ruumides kohanenud ja vaikselt valmib ka kõrvalruum, et meil oleks veel mõnusam koosolenguid pidada! 

Loe lisaks

Sellesügisene 40-päevane teekond võimaluste, külluse ja rohelise energia äratamiseks (12.09-21.10)!

Nagu ikka need kõige paremad asjad, tuli ka see tunne täna spontaanselt - kui ma ei teaks, siis arvaks, et kogemata. Ja siin ma nüüd olen ja kutsun teid kõiki sellele teekonnale kaasa! 40 päeva võimsaid, aga tehtavaid ja energiattõstvaid harjutusi ja praktikaid ehk rohelise energia ja võimaluste ja südame avamise kriyat. Seda oleme tundides ka enne teinud, aga võimas äratundmine, et tahaks seda teha kohe 40 päeva järjest, et selle mõjud kohe selgelt ja tuntavalt ja püsivamalt esile tuleksid, tuli täna hommikul.
Kriyaga alustame ühiselt neljapäevases, 12. septembri naistejoogas, kuid kui see Sulle kuidagi ei sobi, lisan siia Kimilla ingliskeelse video, mille eeskujul ja abil seda teha saad (ja mida saad ka kasutada neil 40 päeval, mil seda kodus tegema hakkad!) 
Foto: Helen Tulp
Loe lisaks

Elujõusaal alustas kolmandat hooaega!

Sel sügisel algas meie kolmas hooaeg! Kujutate ette! Saal avanes küll juba 2017. aasta maikuus, aga täitsa täispikk hooaeg algas ikka sügisest. Ja nagu meil kombeks, tähistasime seda uue hooaja algust vääriliselt!

Loe lisaks

Kas kundalini jooga on hirmus ja õudne? Aga miks?

Olen oma kundaliniaastate jooksul puutunud päris palju kokku arvamuste ja hoiakutega, et kundalini jooga on raske ja mõeldud ainult tugevatele ja kummaline ja ohtlik ja peaaegu nagu mingi sektivärk oma turbanite ja mantratega.
Loe lisaks

Meesenergiat toetav mantra ja uus 40-päevane praktika, et toetada ja hoida mehi (13.03-21.04.2019)

Tunnen juba mitu päeva, et meesenergial on praegu toetust vaja. On lihtsalt selline kõhutunne. Ja olles eile doula Ingrid Õuna loengus saanud kinnitust, et ega need tunded niisama lambist ei tule, võtsin kätte ja hakkasin tegema meesenergiat toetavat meditatsiooni So Purkh. So Purkh on antud naistele, et nad saaksid toetada mehi enda elus ja tõsta nende vibratsiooni, aga ka meesenergiat üleüldse, et seda ligi tõmmata (kui näiteks vajad armastust).

Seda siis tehakse nii, et iga päev loitsitakse sedasama mantrat 11x järjest. Ja 40 päeva on kundalini jooga traditsioonis see vajalik aeg, mil vanad mustrid ja energiad saavad muudetud. 
Alustame 13.03 ja lõpetame 21.04 või kui soovid alustada hiljem, siis lõpetad ka selle võrra hiljem.


(Loe siit juurde, kui kõnetab: https://www.3ho.org/kundali…/shabad-guru/mantra-love-sopurkh.)
Loe lisaks

40-päevane ühine praktika - meditatsioon Sat Kriya (5.11-14.12)

Esmaspäeval, 5.novembril alustasime taas üht 40-päevast teekonda, et aidata selle ajaga muutuda oma alateadvusesse kinnistunud mustritel, mis meid ei teeni ja segavad meid kõiksusega kaasa voolamast! Sel korral teeme koos üht võimsat kundalini jooga baaspraktikat Sat Kriyat, mida võid teha ka vaid 3 minutit päevas. Selle toimet tuleb kogeda, et mõista, kui vägevalt see toetab!
Loe lisaks

Ühine sügisene 40-päevane kriya ja meditatsioon ehk kuidas hoida end tasakaalus ja elus - 17.09-26.10.2018

Ka sel sügisel jätkame ühiste 40-päevaste kundalini jooga teekondadega, mis tähendab, et teeme üht harjutusteseeriat ja/või meditatsiooni 40 päeva järjest. Alustame esimesel nädalal tundides seda ühiselt läbi tehes ja jätkame kodudes individuaalselt, aga kuna kõik on üks, siis siiski tunnetades seda, et me kõik seda samal ajal õhus hoiame. Nii ilus ju! 
Sedakorda alustame 17.septembril ja lõpetame 26.oktoobril. Kriyaks on kolme teadvuse tasakaalustamise kriya ja meditatsiooniks elujõu äratamise meditatsioon (eriti sümboolne ju!)
Loe lisaks

Elujõusaal sai üheseks! Palllju õnneee!

Täna, 28. mail täpselt aasta tagasi - 2017.aastal, pidasime saalikese avamispidu. Mis tundub eriti ammu praegu. Ilmselt sellepärast, et selle ühe väikese aasta sisse on mahtunud terve elujagu sündmuseid ja õppetunde ja kohtumisi ja väljakutseid ja kirjeldamatut rõõmu ja sadu pisaraid ja absoluutselt mõõtmatut tänulikkust ja piisavalt hirme ja siis jälle nende ületamist ja lahustamist, tuhandeid inspireerivaid hetki ja tantsu ja noh. Saate aru küll. Kõike. Lapsi ja suuri ja kõiki. Ainult loomi vist ei ole meil käinud. Veel.

Loe lisaks

Ülemaailmne 40-päevane pööripäevani viiv meditatsioon enese ja teiste ülendamiseks ja sära ja rõõmu äratamiseks ning üle-eestiline 40-päevane harjutusteseeria

14. mail, esmaspäeval on meil võimalus liituda ülemaailmse 40-päevase meditatsiooniga, millega saame end ülendada, tuua südamesse rõõmu ja muuta oma olemus aurat suurendades säravaks ja kiirgavaks. Lisaks alustati 13. mail üle-eestilise 40-päevase sadhanaga, mille jooksul teeme nabhi kriya pranale ja apanale, mis tugevdab nabapunkti, avab südame ja toob kätesse tervendava jõu! 
Loe lisaks

Kevadine südantavav ja elujõudu andev 40-päevane harjutusteseeria ja alateadvust puhastav meditatsioon (02.04-11.05)!

2. aprillil alustasime taas ühise 40-päevase teekonnaga tõelise iseendani! Sedakorda on valikus ka meditatsioon, mis võimsalt toimib ka ühekordselt tehes - Kirtan Kriya! Alustada võid hiljem ja liituda võid ka paariks korraks. Kuna meie teeme seda ühiselt, siis on toime ja toetus Sinule suuremad igal korral. Oled oodatud kampa! Küsimuste korral küsi siin: elujousaal@gmail.com!
Loe lisaks

Uus ja puhastav 40-päevane harjutusteseeria algab 19.02! Tule kampa!

Esmaspäeval, 19.veebruaril alustame uue, mõnusa, kevadiselt puhastava ja värskendava harjutusteseeria ehk kriyaga seedesüsteemile, mis keskendub kehast kõige ebasobiva väljutamisele ja naha säravaks muutmisele (Kundalini yoga apana kriya). Viimane, ehk 40. päev on Suur Reede, 30. märts, seega saame kõik koos minna selle kriyaga jõuliselt talvest kevadesse! Esimesel nädala Grete tundides (E ja N 19.45, T 9.00) teeme kriya koos läbi, kuid siin postituses on kriya eesti keelde tõlgituna Sulle kasutamiseks, kui seda kodus tegema hakkad!
Loe lisaks

Lastejooga - retsept, kuidas lastes rõõmu ja positiivsust kasvatada!

Teate, mida me Haldjate ja Draakonite lastejoogatundides teeme? Hoiame silmas sära ja äratame rõõmu ja positiivseid vibratsioone, tantsime ja laulame, loome ise mänge ja harjutusi, vestleme ja mõtiskleme, mediteerime ja oleme meie ise! Harjutusi teeme läbi mängu ja rõõmu, keskendume kõigele positiivsele ja kui me teeme seda veel kõike ühiselt koos, siis loome seda muudkui juurde! Rõõm teeb õnnelikuks!
Loe lisaks

Meie uus ja jõuluootuseks eriti sobilik 40-päevane harjutusteseeria 13.11-22.12 - jõuluks ingliks!

Esmaspäeval, 13. novembril, alustasime järjekordset 40-päevast Kundalini jooga harjutusteseeriat ehk kriyat! Seekord saame selle aja jooksul järjest enam nendeks ingliteks, kes me oma loomult oleme. Ja siis võtame nende inglitena jõulud vastu! Võid liituda ka hiljem ja siis lihtsalt selle võrra hiljem lõpetada (aga tore oleks vähemalt mõne aja seda ühises energias teha!)!
Loe lisaks